Манчестър Сити се класира за 1/8-финалите на ФА Къп, след като успя да спечели с 2:0 като гост на Кардиф Сити. Головете за "гражданите" отбелязаха Кевин де Бройне и Рахийм Стърлинг.

Манчестър Сити започна срещата по брилянтен начин, след като поведе още в 8-ата минута, когато Кевин де Бройне отбеляза от пряк свободен удар, пускайки топката под стената на играчите на Кардиф - 1:0.

В 16-ата минута домакините за малко не изравниха след удар от 35 метра, който едва бе спасен от Клаудио Браво.

В 37-ата минута логичното се случи и Сити поведе с 2:0, след като Стърлинг засече с глава центриране на Бернардо Силва.

През второто полувреме Манчестър Сити намали оборотите, а Кардиф не стигна до нищо по-опасно и така "гражданите" успяха да продължат напред в турнира.

За "небесносините" се завърна в игра капитанът Венсан Компани.