Манчестър Сити за първи път в историята си се класира за Шампионската лига, след като се наложи с 1:0 над Тотнъм в отложен мач от 33 кръг на Висшата лига.

С този успех “гражданите” отказаха “шпорите” от мечтата за второ поредно участие в най-елитния европейски клубен турнир.

Победата на Манчестър Сити дойде в 30-ата минута след автогол на Питър Крауч. Преди една година 30-годишният нападател вкара единствения гол за Тотнъм при победата над Сити и тогава прати тима си в Шампионската лига.

Със заемането на четвъртото място в класирането на Висшата лига “гражданите” изпълниха първата цел на собствениците от Абу Даби, която бе поставена при купуването на клуба през 2008 г.

Манчестър Сити може да спечели първия си трофей от 35 години в събота, когато играе срещу Сток Сити на финала на ФА Къп./БЛИЦ