Манчестър Сити се реваншира частично на феновете си след изненадващата загуба в Шампионската лига от Лион, като днес разгроми с 5:0 като гост новака Кардиф Сити в мач от 6-ия кръг на английската Висша лига.

Срещата се игра под проливен дъжд, който не успя да попречи на футболистите на Сити да бележат гол след гол.

Точни за шампионите на Англия бяха Серхио Агуеро (32), Бернардо Силва(35), Илкай Гюндоган (44) и Риад Марез (67, 89).

Манчестър Сити поведе в 32-та минута, когато Бернардо Силва взаимодейства със Серхио Агуеро, който вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата на Етъридж. „Гражданите“ удвоиха своята преднина в 35-та минута, когато Лерой Сане центрира в наказателното поле на Кардиф, където Бернардо Силва с глава вкара топката в десния ъгъл на вратата на Етъридж.

Илкай Гюндоган вкара много красив гол в 44-та минута и Манчестър Сити поведе с 3:0. Манчестър Сити организира много добра атака в 67-та минута, когато вкара четвърти гол. Илкай Гюндоган центрира по земя в наказателното поле на Кардиф, където Рияд Марез вкара отблизо в опразнената врата.

Рияд Марез вкара своя втори гол в срещата в 89-та минута и по този начин оформи крайния резултат в срещата – 5:0.