Манчестър Сити отвя с класическото 3:0 Съндърланд като гост в среща от третия кръг на Висшата лига. Точни за Сити бяха Шон Райт-Филипс на два пъти, както и Стивън Айърлънд. За "гражданите" не играха българите Мартин Петров и Валери Божинов, които са контузени.

Победата бе втора поредна за Сити от началото на сезона, които в миналия кръг надделяха отново с 3:0 над Уест Хям. С прибавените 3 точки "гражданите" се изкачиха на втората позиция във временното класиране.

Над всички на "Стейдиъм ъф Лайт" бе Шон Райт-Филипс, който се завърна в Сити и реализира 2 гола във вратата на Съндърланд в днешната среща, която му бе повторен дебют с екипа на тима от Манчестър. Както е известно, "гражданите" взеха доведения син на Йън Райт от Челси за 9 милиона паунда.

Шон Райт-Филипс се разписа в 51-ата и 58-ата минути, за да оформи крайното 3:0. Преди това съотборникът му Стивън Айрлънд бе открил за Сити с попадение в последните секунди на първото полувреме. /БЛИЦ