Манчестър Сити надделя с 2:0 срещу Евертън в първия мач от програмата на 6-ия кръг във Висшата лига. Така "гражданите" се върнаха на победния път, след като миналия уикенд се издъниха при гостуването на Фулъм (2:2).

И двете попадения във вратата на "карамелите" реализираха играчи, появили се на смяна след почивката. През първите 45 минути гол не падна и наставникът на домакините Роберто Манчини потърси промяната. В 61-ата минута Един Джеко отстъпи мястото си на Марио Балотели, на когото му бяха нужни 7 минути, за да накаже гостите и да открие резултата в полза на Манчестър Сити. С огромна заслуга за попадението е Серхио Агуеро, който навърза няколко играчи на Евертън и поднесе топката на Супер Марио на границата на наказателното поле.

В 89-ата Джеймс Милнър беше изведен отлично от Давид Силва и оформи крайното 2:0, след като десетина минути по-рано влезе в игра на мястото на Агуеро.

След успеха Манчестър Сити събра 16 точки и временно оглави класирането. Градският съперник Манчестър Юнайтед има 15 точки, като от 19:30 часа тази вечер гостува на Сток Сити.

При днешната си визита на "Етихад Стейдиъм" Евертън претърпя втора загуба от началото на сезона и остана със 7 точки в актива си.

Манчестър Сити – Евертън 2:0
1:0 Марио Балотели (68), 2:0 Джеймс Милнър (89)
Ливърпул – Уулвърхемптън (Нова Спорт)
Баланс: 92 мача, 45 победи за Ливърпул, 17 равенства, 30 победи за Уулвърхемптън
Сток Сити – Манчестър Юнайтед (Диема)
Баланс: 76 мача, 20 победи за Сток Сити, 24 равенства, 32 победи за Манчестър Юнайтед