Манчестър Сити записа разгромна победа с 6:1 над Бърнли при гостуването си на Бърнли в мач от 33-ия кръг на Висшата лига. По този начин "гражданите" се възползваха по най-добрия начин от загубата на Тотнъм по-рано днес и излязоха на 4-ата позиция във временното класиране и все по-уверено могат да мечтаят за участие в Щампионската лига догодина.

Гостите разпиляха своя съперник още от самото начало, като само за 7 минути вече имаха класическа преднина от три гола.

В 4-ата минута Емануел Адебайор бе изпуснат след корнер и от близо прати топката в мрежата. Още при следващата атака Карлос Тевес пусна хубав пас от ляво и Крейг Белами заби второ попадение. В 7-ата минута Адебайор отново бе оставен на стрелкова позиция, ударът му бе отразен от вратаря, но там Тевес бе най-съобразителен и при добавката отбеляза за 0:3.

От този момент нататък домакините тотално свалиха гарда и нямаха никакви сили за противодействие срещу своя съперник, който в 20-ата минута стигна до нов гол като Патрик Виейра засече хубаво центриране на Адам Джонсън. В самия край на полувремето резултатът набъбна на 0:5 след гол на Адебайор.

В 58-ата минута Венсан Компани също прибави името си сред голмайсторите, засичайки с глава центриране от корнер за 6:0. Все пак в 72-ата минута Стивън Флетчър успя да върне едно попадение за Бърнли, засичайки отличен пас на Джак Корк./БЛИЦ

Англия, Висша лига, 33 кръг
На 3 април (събота)

Манчестър Юнайтед – Челси 1:2
0:1 Джо Коул (20), 0:2 Дрогба (80), 1:2 Македа (81)

Съндърланд – Тотнъм 3:1
1:0 Дарън Бент (1), 2:0 Дарън Бент (29), 2:1 Питър Крауч (72), 3:1 Зенден (86)

Бърнли – Манчестър Сити 1:6
0:1 Адебайор (4), 0:2 Белами (5), 0:3 Тевес (7), 0:4 Виейра (20), 0:5 Адебайор (45), 0:6 Компани (58), 1:6 Флетчър (71)