Шампионът Манчестър Сити победи с 2:0 при гостуването си на Астън Вила в среща от 7-ия кръг на английската Висша лига и се изкачи на второто място във временното класиране. Яя Туре (82) и Серхио Агуеро (88) донесоха успеха на "гражданите"

Още в 10-ата минута бранителят на Манчестър Сити Александър Коларов имаше възможност да открие резултата, но тресна дясната греда зад Брад Гузан, след като шутът му бе отклонен от защитник на домакините и преодоля американския вратар. До края на полувремето гостите продължиха да натискат, но така и не успяха да отбележат попадение.

След почивката картината на терена не се промени особено, но едва в 82-ата минута халфът Яя Туре откри резултата след самостоятелен рейд и красив удар покрай Брад Гузан от границата на наказателното поле. В 88-ата минута Милнър подаде към Серхио Агуеро, който също реализира красиво попадение и оформи крайния резултат в полза на „гражданите”.

С успеха си Манчестър Сити събра 14 точки и се изкачи на второ място във временното класиране на само 2 пункта от лидера Челси, който утре приема Арсенал в лондонско дерби. Астън Вила е на седма позиция с 10 точки.

Астън Вила – Манчестър Сити 0:2
0:1 Яя Туре (82), 0:2 Серхио Агуеро (88)

0.9zA.JPG

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 7 КРЪГ
04.10.14
17:00 ч.
Хъл Сити – Кристъл Палас 2:0
1:0 Мохамед Диаме (60), 2:0 Никица Йелавич (89)
04.10.14
17:00 ч.
Лестър – Бърнли 2:2
1:0 Джефри Шлуп (33), 1:1 Майкъл Кийтли (39), 2:1 Рияд Махрез (40), 2:2 Рос Уолъс (90+6)
04.10.14
17:00 ч.
Ливърпул – Уест Бромич 2:1
1:0 Адам Лалана (45), 1:1 Саидо Берахино (56), 2:1 Джордан Хендерсън (61)
04.10.14
17:00 ч.
Съндърланд – Сток Сити 3:1
1:0 Конър Уикъм (4), 1:1 Чарли Адам (15), 2:1 Стивън Флетчър (23), 3:1 Стивън Флетчър (79)
04.10.14
17:00 ч.
Суонзи – Нюкасъл 2:2
1:0 Вилфред Бони (17), 1:1 Папис Демба Сисе (43), 2:1 Уейн Раутлидж (50), 2:2 Папис Демба Сисе (75)
04.10.14
19:30 ч.
05.10.14
14:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Евертън (Диема, Нова Спорт)
Баланс: 170 мача, 74 победи за Манчестър Юнайтед, 40 равенства, 56 победи за Евертън