Манчестър Сити започна с победа сезона във Висшата лига. "Гражданите" спечелиха гостуването си на Уест Бромич Албиън с 3:0 в мач от 1-ия кръг на първенството.

В герой за гостите се превърна опитният Яя Туре. Халфът откри резултата още в 9-ата минута след асистенция на Навас, а в 23-ата покачи след пас на Вилфред Бони.

Първото попадение дойде и с малко късмет. Навас подаде на Туре, който стреля по диагонала, получи се рикошет в тялото на Силва и вратарят Майхил се оказа безпомощен – 0:1.

Яя дублира успеха си след двойно подаване с Бони и от 20 метра опъна мрежата със силен и премерен шут. В 59-ата минута и последните надежди на „дроздовете” за обрат рухнаха. Венсан Компани засече с глава отлично центриране на Силва от корнер и наказа Майхил за крайното 0:3.

Любопитна статистика показва, че отборът, който стартира новото първенство в понеделник с победа, става после шампион. Този сценарии се повтори във Висшата лига в последните пет сезона.

Уест Бромич: Майхил, Честър, Доусън, Лескът, Брънт, Морисън, Гарднър, Флечър, Маклийн (46-Якоб), Бераино (80-Макманамън), Ламбърт

Манчестър Сити: Харт, Саня, Компани, Мангала, Коларов, Туре (79- Демикелис), Фернандиньо, Навас, Силва, Стърлинг (73-Насри), Бони (63 -Агуеро)

Норич - Кристъл Палас 1:3
0:1 Уилфрид Заха (39), 0:2 Деймиън Дилейни (49), 1:2 Нейтън Редмънд (69), 1:3 Йоан Кабай (90+1)
08.085.15
17:00 ч.
Лестър - Съндърланд 4:2
1:0 Жереми Варди (11), 2:0 Рияд Марез (18), 3:0 Рияд Марез (25-дузпа), 3:1 Джърмейн Дефоу (60), 4:1 Марк Олбрайтън (66), 4:2 Стивън Флетчър (71)
08.08.15
17:00 ч.
Евертън - Уотфорд 2:2
0:1 Мигел Лаюн (14), 1:1 Рос Брасли (76), 1:2 Одион Игали (83), 2:2 Аруна Коне (86)
08.08.15
19:30 ч.
Челси - Суонзи 2:2
1:0 Оскар (23), 1:1 Андре Айю (29), 2:1 Федерико Фернандес (31-автогол), 2:2 Бафетимби Гомис (53-дузпа)
09.08.15
15:30 ч.
Нюкасъл - Саутхемптън 2:2
0:1 Грациано Пеле (24), 1:1 Папис Демба Сисе (42), 2:1 Джеорджино Вайналдум (48), 2:2 Шейн Лонг (79)