ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Манчестър Сити победи Нюкасъл с лекота с 4:0 в мач от 1-ия кръг във Висшата лига. По този начин новият мениджър на "гражданите" Мануел Пелегрини направи отличен дебют. Успехът на тима му можеше да бъде и още по-голям, но нападателите се скъсаха да пропускат пред вратата на Тим Крул.

Старт на шоуто на “Итихад стейдиъм” даде Давид Силва. Испанецът откри още в 6-ата минута като засече с глава топката след рикошет в крака на противников защитник. Атаките на домакините продължиха методично и в 22-ата минута падна и втория гол. Вкара го Серхио Агуеро след много сериозна грешка в халфовата линия на Нюкасъл. Аржентинецът беше изведен сам по крилото от Джеко, напредна десетина метра и плъзна топката по диагонала в мрежата за 2:0.

Положението на “свраките” се утежни още повече, след като останаха с 10 души секунди преди почивката. Защитникът Стивън Тейлър получи директен червен картон в 3-ата минута на добавеното време. Преднината на Сити стана класическа в 50-ата минута, когато Яя Туре след великолепно изпъление от пряк свободен удар препарира холандския страж на гостите Крул за 3:0. Мизерията на "свраките" стана пълна четвърт час преди края на мача, когато Дебюси върна левашки една топка назад, а бързият Насри се възползва от това, отне я, излезе сам срещу Крул и без проблеми вкара за 4:0.

Арсенал – Астън Вила 1:3
1:0 Оливие Жури (6), 1:1 Кристиан Бентеке (22-дузпа), 1:2 Кристиан Бентеке (62-дузпа), 1:3 Антонио Луна (85)
17.08.13
17:00 ч.
Норич – Евертън 2:2
1:0 Стивън Уитакър (52), 1:1 Рос Баркли (61), 1:2 Шеймъс Колмън (65), 2:2 Рики ван Волфсвинкел (71)
Суонзи – Манчестър Юнайтед 1:4
0:1 Робин Ван Перси (34), 0:2 Дани Уелбек (36), 0:3 Робин Ван Перси (72), 1:3 Вилфрид Бони (82), 1:4 Дани Уелбек (90+2)
Манчестър Сити – Нюкасъл 4:0
1:0 Давид Силва (6), 2:0 Серхио Агуеро (22), 3:0 Яя Туре (50), 4:0 Самир Насри (75)