Шампионът на Англия Манчестър Сити победи Арсенал с 2:0 в контрола, играна на Националния стадион в Пекин. Попадения паднаха в рамките на 3 минути в края на първото полувреме и бяха дело на Сабалета и Яя Туре.

Пред близо 50 000 души много груби грешки на защитата на Арсенал позволиха на Манчестър Сити да се разпише на два пъти от 41-та до 44-та минути.

В 41-та минута Сабалета се възползва от чудесна асистенция на Яя Туре. Само три минути след това отново Яя Туре се оказа на точното място, след атака преминала през Серхио Агуеро и Александър Коларов, но защитата на Арсенал не успя да изчисти топката и котдивоарецът се възползва отблизо за 2:0.

Въпреки че през второто полувреме играчите на Арсен Венгер доминираха, така и не успяха да намерят вратата на „небесносините“.