Манчестър Сити си гарантира най-малко третото място във Висшата лига и участие в групите на Шампионската лига, след като в мач от 37 кръг се наложи с 4:2 като гост на Суонзи. Бившият нападател на „лебедите“ Вилфред Бони вкара гол за „гражданите“ при завръщането си на „Либърти Стейдиъм“.

За Манчестър Сити това е пета поредна победа във Висшата лига. Яя Туре откри резултата в 21-ата минута с удар от границата на наказателното поле. Четвърт час по-късно Джеймс Милнър удвои при контаатака на гостите и асистенция на Серхио Агуеро.

Гилфи Сигурдсон върна едно попадение за домакините точно преди почивката, а в 64-ата минута Бафетимби Гомис изравни резултата. В 74-ата минута Туре отново се разписа за „гражданите“. Той вече има 50 гола във Висшата лига. В добавеното време Бони оформи победата на гостите, но в знак на уважение към бившия си тим не се зарадва.

С този успех Манчестър Сити събра 76 точки и със сигурност ще завърши в Топ 3 на класирането на Висшата лига. Арсенал е трети със 70 точки, две повече от Манчестър Юнайтед. „Артилеристите“ играят по-късно днес с „червените дяволи“, а имат и мач по-малко. Юнайтед няма шанс да измести съгражданите си в класирането, което означава, че „гражданите“ ще играят в групите на Шампионската лига.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 37 КРЪГ
16.05.15
14:45 ч.
Саутхемптън - Астън Вила 6:1
1:0 Садио Мане (13), 2:0 Садио Мане (14), 3:0 Садио Мане (16), 4:0 Шейн Лонг (26), 5:0 Шейн Лонг (38), 5:1 Кристиан Бентека (45+3), 6:1 Грациано Пеле (81)
16.05.15
17:00 ч.
Бърнли - Сток Сити 0:0
16.05.15
17:00 ч.
КПР - Нюкасъл 2:1
0:1 Емануел Ривиер (24), 1:1 Мат Филипс (54), 2:1 Лирой Фер (61)
16.05.15
17:00 ч.
Съндърланд - Лестър  0:0
16.05.15
17:00 ч.
Тотнъм - Хъл Сити 2:0
1:0 Насер Шадли (54), 2:0 Дани Роуз (61)
16.05.15
17:00 ч.
Уест Хям - Евертън 1:2
1:0 Стюърт Даунинг (62), 1:1 Лиън Осмън (68), 1:2 Ромелу Лукаку (90+3)
16.05.15
19:30 ч.
Ливърпул - Кристъл Палас 1:3
1:0 Адам Лалана (26), 1:1 Джейсън Пънчън (43), 1:2 Уилфред Заха (60), 1:3 Глен Мъри (90)
17.05.15
15:30 ч.
Суонзи - Манчестър Сити 2:4
0:1 Яя Туре (21), 0:2 Джеймс Милнър (36), 1:2 Гилфи Сигурдсон (45), 2:2 Бафетимби Гомис (64), 2:3 Яя Туре (74), 2:4 Вилфред Бони (90+2)
17.05.15
18:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Арсенал (Диема Спорт)
Баланс: 220 мача, 93 победи за Манчестър Юнайтед, 48 равенства, 79 победи за Арсенал