ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Манчестър Сити победи ФК Копенхаген с 3:1 като гост в първа среща от 1/8-финалите в Шампионската лига. Реваншът е на 6 март.

Британците можеха да поведат в шестата минута, но Нейтън Аке не успя да направи добавка на отбит удар на метър от вратата.

Манчестър Сити продължи да бъде по-активният отбор и стигна до гол в 10-ата минута след пробив на Кевин де Бройне отдясно, при който прати топката в далечния ъгъл (1:0).

Актуалният носител на трофея в Шампионската лига можеше да удвои аванса си в 23-ата минута, но топката срещна гредата.

Копенхаген стигна до изравняване в 34-ата минута след удар от дистанция на Магнус Матсон (1:1), който засече топката от движение и я насочи неспасяемо в левия ъгъл на Едерсон.

Матсон можеше да се превърне в герой за домакините в 39-ата минута, но изстрелът му от въздуха премина над вратата.

В продължението на първата част Сити успя да поведе за втори път в мача (2:1). Бернардо Силва получи в наказателното поле и с едно докосване прати топката в далечния ъгъл.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Десет минути след почивката Кевин де Бройне тества вратаря на Копенхаген с технично изпълнение, но стражът успя да избие.

"Гражданите" бяха близо до гол в 63-ата минута, но ударът на Ерлинг Холанд с глава не бе точен. Жереми Доку също се размина с гол в 69-ата минута след бомбен удар от дистанция.

Комбинация между Бернардо Силва и Ерлинг Холанд едва не доведе до трети гол за Сити, но вратарят на Копенхаген се справи.

В продължението комбинация между Де Бройне и Фодън донесе трето попадение за Манчестър Сити за крайното 3:1.

ФК КОПЕНХАГЕН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:3
0:1 Кевин де Кройне (10'), 1:1 Магнус Матсон (34'), 1:2 Бернардо Силва (45+1'), 1:3 Фил Фодън (90+3')