Шампионът Манчестър Сити загуби 2 точки в борбата за защита на титлата си, след като завърши 1:1 при гостуването си на Евертън в среща от 21-ия кръг на английската Висша лига.

„Гражданите”, които бяха без заминалия за Купата на африканските нации национал на Кот д’Ивоар Яя Туре, владееха повече топката през първата част на „Гудисън Парк” в Ливърпул, но им липсваше точен завършек на атаките. В самото начало Ромелу Лукаку можеше да изведе домакините напред в резултата, но вратарят на гостите Джо Харт отрази удара му. Веднага след това Шеймъс Коулман шутира от границата на наказателното поле и прати топката в напречната греда зад Харт.

В началото на втората част Лукаку отново остана сам срещу Джо Харт, който пак показа класа и предотврати гол във вратата си. В 70-ата минута съдията не призна гол на Евертън заради нарушение на Стивън Нейсмит срещу Харт. Четири минути по-късно бразилецът Фернандиньо даде преднина на гостите, чиято радост обаче бе твърде кратка. В 78-ата минута Нейсмит успя да изравни, а до края на мача резултатът се запази 1:1.

След равенството Манчестър Сити е на второ място във временното класиране с 47 точки. „Карамелите” прекъснаха серия от 4 поражения за първенство и са 12-и с 22 точки.

Евертън – Манчестър Сити 1:1
0:1 Фернандиньо (74), 1:1 Стивън Нейсмит (78)

Бърнли – КПР 2:1
1:0 Скот Арфилд (12), 1:1 Чарли Остин (33-дузпа), 2:1 Даниел Ингс (37)
Суонзи – Уест Хям 1:1
0:1 Анди Керъл (43), 1:1 Марк Ноубъл (74)
18:00 ч.
Манчестър Юнайтед – Саутхемптън (Диема, Нова Спорт)
Баланс: 95 мача, 49 победи за Манчестър Юнайтед, 23 равенства, 23 победи за Саутхемптън

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.