Манчестър Сити спечели с 1:0 при визитата си на Съндърланд в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига и запази дистанцията от три точки до лидерската позиция във временното класиране, която все още се държи от Лестър, победил у дома Ливърпул с 2:0.

„Гражданите” доминираха на „Стейдиъм ъф Лайт” и стигнаха до успеха с попадение в 16-ата минута на аржентинеца Серхио Агуеро с прехвърлящ удар.

В 34-ата минута домакините имаха сериозен шанс да изравнят, но Ламин Коне пропусна на празна врата. В самия край на първата част пък Джо Харт на два пъти отказа нападателите на съперника, отразявайки удари на Били Джоунс и Джърмейн Дефоу.

През втората част гостите продължиха да търсят други голове, но нито те, нито домакините се възползваха от положенията си.

След успеха си Манчестър Сити има 47 точки, утвърждавайки се на второто място във временното класиране. Съндърланд остава предпоследен с 19 точки.