Манчестър Юнайтед записа успех с 2:0 над Уигън в мач от 14-ия кръг на Висшата лига, игран пред 74 181 зрители на "Олд Трафорд".

Димитър Бербатов не се появи на терена, като странно защо дори не попадна в групата на "червените дяволи". В последните дни нямаше индикации, че Митко е контузен.

В края на първото полувреме Патрис Евра откри с глава след центриране на Джи-Сунг Парк - 1:0. В 77-ата влезлият като резерва Хавиер Ернандес удвои. Рафаел да Силва центрира отдясно, Чичарито плонжира и с глава вкара за крайното 2:0. За мексиканския национал това бе седмото му попадение от началото на сезона във всички надпревари.

Уигън игра с девет души от 61-ата, когато директен червен картон получи Уго Родайега. Две минути по-рано за втори жълт картон терена напусна Антонин Алкарас.

В 56-ата минута Уейн Рууни направи дългоочакваното си завръщане на терена след повече от месец отсъствие. Английският национал игра за първи път след подписването на новия си договор с клуба. Рууни бе близо до отбелязване на попадение в края на мача, но пропусна от изгодна позиция. Успехът над Уигън бе 12-ата поредна победа за Манчестър Юнайтед във всички турнири.

Радостта на "Олд Трафорд" бе двойна, след като стана ясно, че Челси губи с 0:1 гостуването си на Бирмингам. Точен във вратата на Петър Чех бе Лий Бойър в 17-ата минута. За "сините" от Лондон това бе втора поредна загуба във Висшата лига след тежкото поражение с 0:3 от Съндърланд преди седмица.

Така Манчестър Юнайтед и Челси се изравниха по точки на върха. И двата отбора са с по 28, като селекцията на Карло Анчелоти е с по-добра голова разлика. Третият Арсенал остана с 26 точки след днешната загуба с 2:3 от Тотнъм. /БЛИЦ

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - УИГЪН 2:0
1:0 Патрик Евра (45), 2:0 Хавиер Ернандес (77)

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 1.Едвин ван дер Сар, 21.Рафаел да Силва, 5.Рио Фърдинанд, 15.Неманя Видич, 3.Патрис Евра, 23.Дарън Флетчър, 16.Майкъл Карик (65-14.Хавиер Ернандес), 13.Джи-Сунг Парк (56-10.Уейн Рууни), 17.Нани, 26.Габриел Обертан, 27.Федерико Македа (56-18.Пол Скоулс)
Резерви: 29.Томас Кушчак, 22.Джон О`Шей, 23.Джони Еванс, 18.Пол Скоулс, 11.Райън Гигс, 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес

БИРМИНГАМ - ЧЕЛСИ 1:0
1:0 Лий Бойър (17)

ЧЕЛСИ
: 1.Петер Чех, 2.Бранислав Иванович, 19.Пауло Ферейра (65-17.Жозе Босингва), 33.Алекс, 3.Ашли Коул, 12.Джон Оби Микел, 7.Рамиреш (72-23.Даниел Стъридж), 15.Флоран Малуда, 21.Саломон Калу, 11.Дидие Дрогба, 39.Никола Анелка

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
От 20 ноември (събота)
1:0 Самир Насри (9), 2:0 Маруан Шамах (27), 2:1 Гарет Бейл (50), 2:2 Рафаел ван дер Ваарт (67-дузпа), 2:3 Юнес Кабул (85)

1:0 Люк Варни (3), 2:0 Марлън Хеърууд (44), 2:1 Кевин Дойл (86)

1:0 Кевин Дейвис (18-дузпа), 2:0 Чунг-Йонг Ли (39), 3:0 Йохан Елмандер (50), 3:1 Анди Керъл (52), 4:1 Йохан Елмандер (72), 5:1 Кевин Дейвис (90-дузпа)

Уест Бромич - Сток Сити 0:2
0:1 Матю Етерингтън (55), 0:2 Джонатан Уолтърс (85)