Манчестър Юнайтед победи с 4:1 като гост Портсмут в мач от 14-ия кръг на Висшата лига. Димитър Бербатов бе на пейката за "червените дяволи", но не се появи в игра на "Фратън Парк". Така Митко не взе участие в пети пореден двубой на Юнайтед. Българинът игра за последно в двубоя срещу Блекбърн на 31 октомври, когато вкара атрактивен гол за победата с 2:0, след което се възстановява от контузия в коляното.

С хеттрик в мрежата на "помпи" се отчете Уейн Рууни, а едно попадение добави и Райън Гигс. За уелсеца това бе гол №100 във Висшата лига. Юнайтед пък записа победа №2000 в шампионатен мач.

С прибавените три точки "червените дяволи" събраха 31 в актива си и се озоваха на две зад лидера Челси. "Сините" от Лондон гостуват утре на Арсенал на "Емирейтс".

Уигън показа съвземане от загубата си с 1:9 от Тотнъм в миналия кръг и се наложи с 1:0 над Съндърланд. Уго Родайега вкара единствения гол в мача 15 минути преди края от малък ъгъл. “Латикс” стартираха с желание двубоя Джейсън Сконланд стреля в гредата, а защитникът на “черните котки” Макъл Доусъне една не си вкара автогол с глава. Анди Рийк и Киърън Ричардсън пропиляха най-чистите положения за Съндърланд след почивката.

Без контузения Мартин Петров Манчестър Сити записа домакинско 1:1 с Хъл Сити, като Джими Булард изравни за “тигрите” в 82-ата минута от дузпа. Шон Райт-Филипс бе дал аванс на “гражданите” в добавеното време на първата част. Това е седмото поредно равенство на Сити във Висшата лига.

Лондонският Фулъм, който в четвъртък приема ЦСКА в мач от Група “Е” на Лига Европа, взе само домакинска точка от равенството 1:1 с Болтън. Иван Класнич бе дал аванс на гостите в 35-ата минута, но четвърт час преди края на двубоя Деймиън Дъф изравни за “котиджърс”. Лондончани доминираха в мача, докато Уондърърс на два пъти изчистиха топката от голлинията си.

Уест Хям пропусна да разгроми новака Бърнли, допускайки три гола при аванс от 5:0 за крайното 5:3 на “Ъптън Парк”. “Чуковете” поведоха с попадения на Джак Колисън, Джуниър Станислас, Гийермо Франко и голове от дузпа на Карлтън Коул и Луис Хименес. След това Стивън Флетчър върна две попадения за гостите, които доиграха мача с човек по-малко заради червения картон на капитана Стивън Колдуел. Крис Ийгълс вкара трето попадение за Бърнли в петата минута на добавеното време./БЛИЦ

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 14 КРЪГ
От събота, 28 ноември
Блекбърн – Сток Сити 0:0

Фулъм – Болтън 1:1
0:1 Иван Класнич (35), 1:1 Деймиън Дъф (75)

Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1

1:0 Шон Райт-Филипс (45+1), 1:1 Джими Булард (80-дузпа)

Портсмут – Манчестър Юнайтед 1:4
0:1 Уейн Рууни (25-дузпа), 1:1 Кевин Принс Боатенг (32-дузпа), Уейн Рууни (48), 1:3 Уейн Рууни (54-дузпа), 1:4 Райън Гигс (87)

Уест Хям – Бърнли 5:3
1:0 Джак Колисън (18), 2:0 Джуниър Станислас (33), 3:0 Карлтън Коул (43-дузпа), 4:0 Гийермо Франко (51), 5:0 Луис Хименес (64-дузпа), 5:1 Стивън Флетчър (68), 5:2 Стивън Флетчър (74), 5:3 Крис Ийгълс (90+5)

Уигън – Съндърланд 1:0
1:0 Уго Родайега (76)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 28 ноември
19:30 часа Астън Вила – Тотнъм (Диема 2)
Баланс: 132 мача, 49 победи за Астън Вила, 31 равенства, 52 победи за Тотнъм

В неделя, 29 ноември
14:00 часа Уулвърхемптън – Бирмингам (Диема 2)
Баланс: 116 мача, 55 победи за Уулвърхемптън, 27 равенства, 34 победи за Бирмингам

15:30 часа Евертън – Ливърпул (Диема)
Баланс: 180 мача, 56 победи за Евертън, 56 равенства, 68 победи за Ливърпул

18:00 часа Арсенал – Челси (Диема)
Баланс: 144 мача, 59 победи за Арсенал, 44 равенства, 41 победи за Челси

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.