Английският гранд Манчестър Юнайтед бра голям срам при гостуването си на Кембридж Юнайтед за ФА Къп. „Червените дяволи” на Луис ван Гаал се представиха много под нивото си и логично срещата завърши при резултата 0:0. Така двата тима трябва да преиграят срещата си в Манчестър.

Холандският мениджър пусна като титуляри голяма част от звездите срещу тима, който е в средата на класирането на Лига 2. Мотивираните играчи на Кембридж, който се състезава в четвъртото ниво на английския футбол, играха като равен с равен със своя именит съперник и дори могат да съжаляват за няколко пропуснати положения.

Луис Ван Гаал видя, че ще бъде трудно срещу бойкия тим на Кембридж и пусна в игра Робин ван Перси, Андер Ерера и Люк Шоу. И това обаче не донесе успеха на Юнайтед.

След края на срещата близо 8000 зрители на "Аби Стейдиъм" изригнаха от радост, а футболистите на Манчестър се прибираха с наведени глави към съблекалните.