Манчестър Юнайтед победи Челси с 2:1 в мач от 36 кръг на Висшата лига. Българският нападател Димитър Бербатов остана резерва за "червените дяволи", които се нуждаят от точка в последните си два мача, за да си гарантират 19-ата шампионска титла в историята си.

Хавиер Ернандес откри резултата още в първата минута. Мексиканският национал се разписа в 35-ата секунда след извеждащ пас на Парк Джи-Сунг. В 23-ата минута авансът на "червените дяволи" бе удвоен. Неманя Видич се разписа с глава след центриране на Райън Гигс отляво.

Две минути след попадението на Видич Саломон Калу можеше да върне един гол за Челси, но ударът му с глава бе избит в корнер от Едвин ван дер Сар.

В 69-ата минута Челси върна едно попадение. Бранислав Иванович с глава засече топката при центриране отдясно, а Франк Лампард подложи крак и излъга Ван дер Сар. Минута по-късно Уейн Рууни от легнало положение не успя да намери вратата на Челси.

Ернандес можеше да осигури спокойни последни минути на тима си, но на два пъти пропусна добри положения. Първо би с глава над вратата след центриране на Валенсия, а след това стреля неточно. Уейн Рууни също имаше възможност за гол, когато излезе сам срещу Чех, но се забави и възможността му за удар бе затворена./БЛИЦ

1:0 Хавиер Ернандес (1), 2:0 Неманя Видич (23), 2:1 Франк Лампард (69)

Манчестър Юнайтед:
Едвин ван дер Сар, Фабио да Силва (88-Крис Смолинг), Рио Фърдинанд, Неманя Видич, Джон О`Шей (46-Джони Евънс), Луис Антонио Валенсия, Майкъл Карик, Райън Гигс, Парк Джи-Сунг, Уейн Рууни, Хавиер Ернандес
Резерви: Томаш Кушчак, Джони Евънс, Крис Смолинг, Нани, Андерсон, Пол Скоулс, Бербатов

Челси: Петър Чех, Бранислав Иванович, Давид Луис (46-Алекс), Джон Тери, Ашли Коул, Джон Оби Микел (46-Рамиреш), Майкъл Есиен, Франк Лампард, Саломон Калу (62-Фернандо Торес), Флоран Малуда, Дидие Дрогба
Резерви: Рос Търнбул, Рамиреш, Фернандо Торес, Йоси Бенаюн, Пауло Ферейра, Алекс, Никола Анелка

Манчестър, "Олд Трафорд"
Съдия: Хауърд Уеб

Жълти картони: Уейн Рууни, Райън Гигс (Манчестър Юнайтед); Бранислав Иванович, Майкъл Есиен, Рамиреш, Дидие Дрогба (Челси)

АНГЛИЯ, ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
От 7 май (събота)
Астън Вила – Уигън 1:1
0:1 Н`Зогбиа (10), 1:1 Ашли Йонг (17)

Болтън – Съндърланд 1:2
0:1 Бодевайн Зенден (45), 1:1 Иван Класнич (87), 1:2 Съли Мунтари (90+3)

Евертън – Манчестър Сити 2:1
0:1 Яя Туре (28), 1:1 Силвен Дистен (66), 2:1 Осман (72)

Нюкасъл – Бирмингам 2:1
1:0 Шола Амеоби (36-дузпа), 2:0 Тейлър (43), 2:1 Лий Бойър (45)

Уест Хям – Блекбърн 1:1
0:1 Робъртс (12), 1:1 Хицълшпергер (78)

Тотнъм – Блекпул 1:1
0:1 Чарли Адам (76-дузпа), 1:1 Джърмейн Дефоу (89)

От 8 май (неделя)
Уулвърхемптън – Уест Бромич 3:1
1:0 Стивън Флетчър (15), 2:0 Адлен Гедуира (28), 3:0 Стивън Флетчър (47), 3:1 Питър Одемвинги (55-дузпа)

1:0 Кенуайн Джоунс (28), 2:0 Джърмейн Пенант (40), 2:1 Робин ван Перси (81), 3:1 Джонатан Уолтърс (83)