Манчестър Юнайтед не допусна грешка, побеждавайки с 2:0 като гост Мидълзбро в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. По този начин "червените дяволи" направиха поредната си крачка към титлата в Англия. С прибавените три точки Сър Алекс и момчетата му вече имат 80 в актива си, а Ливърпул е със 74, като и двата отбора са изиграли по 34 двубоя.

Българинът Димитър Бербатов бе сред титулярите за "червените дяволи" при визитата на "Ривърсайд" и остана на терена до последния съдийски сигнал.

В 24-ата минута Райън Гигс се разписа със силен удар от границата на наказателното поле. В този момент Бербо бе близо до топката и също можеше да я отиграе, но я пропусна хитро на Гигс, който откри.

В края на полувремето Манчестър Юнайтед можеше да удвои преднината си. Атаката премина през Бербатов, който излъга бранител на Мидълзбро и подаде на връхлитащия Пол Скоулс, но той отправи удар по земя, който премина на сантиметри край дясната греда на вратата на домакините.

В 51-ата минута Парк Джи Сунг наказа Мидълзбро и гостите поведоха с 2:0. Уейн Рууни изведе отлично Парк, който реализира във вратата на домакините. До края на мача така и не падна нов гол и "червените дяволи" се поздравиха с трите точки.

МИДЪЛЗБРО - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 0:2
0:1 Райън Гигс (24), 0:2 Парк Джи Сунг (51)

Съставът на Манчестър Юнайтед: 12.Бен Фостър, 22.Джон О`Шей, 15.Неманя Видич, 23.Джони Еванс, 3.Патрис Евра (78-21.Рафаел Да Силва), 13.Парк Джи Сунг (74-17.Нани), 18.Пол Скоулс, 11.Райън Гигс, 10.Уейн Рууни, 41.Федерико Македа (55-32.Карлос Тевес), 9.Димитър Бербатов

Резерви: 29.Томас Кушчак, 21.Рафаел Да Силва, 28.Дарън Гибсън, 17.Нани, 8.Андерсон, 7.Кристиано Роналдо, 32.Карлос Тевес

ВИСША ЛИГА - 35 КРЪГ:

От събота:
Мидълзбро - Манчестър Юнайтед 0:2

Челси – Фулъм 3:1
1:0 Никола Анелка (1), 1:1 Ерик Невланд (4), 2:1 Флоран Малуда (10), 3:1 Дидие Дрогба (53)

Манчестър Сити – Блекбърн 3:1

1:0 Фелипе Кайседо (27), 2:0 Робиньо (34), 3:0 Елано (45-дузпа), 3:1 Кейт Едуардс (66)

Портсмут – Арсенал 0:3

0:1 Никлас Бендтнер (13), 0:2 Никлас Бендтнер (41-дузпа), 0:3 Карлос Вела (56)

Сток Сити – Уест Хям 0:1

0:1 Диего Тристан (33)

Тотнъм – Уест Бромич 1:0

1:0 Джърмейн Джинас (43)

Уигън – Болтън 0:0