Манчестър Юнайтед дръпна със 7 точки на Манчестър Сити в класирането на Висшата лига, след като в мач от 24 кръг се наложи с 2:1 над Саутхемптън след обрат.

“Светците” взеха ранен аванс на “Олд Трафорд”. Джей Родригес откри резултата в 3-ата минута, след като овладя неточно връщане на Майкъл Карик към вратаря Давид де Хеа.

С два гола за 20 минути Уейн Рууни обърна резултата в полза на “червените дяволи”. Английският национал изравни в 8-ата минута след пас на Шинджи Кагава.

Малко по-късно японският халф нямаше шанс, след като след негов удар топката се удари в гредата. В 27-ата минута Рууни вкара победния гол за Манчестър Юнайтед. Въпреки силното си представяне след почивката Саутхемптън не успя да стигне до изравнително попадение.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 24 КРЪГ
29.01.13
21:45 ч.
Астън Вила - Нюкасъл 1:2
0:1 Папис Сисе (19), 0:2 Йоан Кабайе (31), 1:2 Кристиан Бентеке (49-д.)
29.01.13
21:45 ч.
КПР - Манчестър Сити 0:0
29.01.13
21:45 ч.
Сток Сити - Уигън 2:2
1:0 Райън Шоукрос (23), 2:0 Питър Крауч (48), 2:1 Джеймс Макартър (50), 2:2 Франко ди Санто (60)
29.01.13
21:45 ч.
Съндърланд - Суонзи 0:0
30.01.13
21:45 ч.
Арсенал - Ливърпул 2:2
0:1 Луис Суарес (5), 0:2 Джордан Хендерсън (50), 1:2 Оливие Жиру (64), 2:2 Тио Уолкът (67)
30.01.13
21:45 ч.
Норич - Тотнъм 1:1
1:0 Уесли Хуулахан (33), 1:1 Гарет Бейл (80)
30.01.13
21:45 ч.
Евертън - Уест Бромич  2:1
1:0 Лейтън Бейнс (29), 2:0 Лейтън Бейнс (45+1-дузпа), 2:1 Шейн Лонг (65)
30.01.13
22:00 ч.
Манчестър Юнайтед - Саутхемптън 2:1
0:1 Джей Родригес (3), 1:1 Уейн Рууни (8), 2:1 Уейн Рууни (27)
Фулъм - Уест Хям 3:1
1:0 Димитър Бербатов (10), 1:1 Кевин Нолан (48), 2:1 Уго Родайега (49), 3:1 Джоуи О'Брайън (90-автогол)

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ -
ТУК

Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ