Манчестър Юнайтед и Челси не успяха да се победят и завършиха 2:2 на "Олд Трафорд" в 1/4-финален мач за ФА Къп. Така двата тима ще трябва да преиграят сблъсъка си в Лондон, за да определят кой отбор ще продължи към 1/2-финалите на турнира. "Червените дяволи" поведоха с ранни голове на Хавиер Ернандес (5) и Уейн Рууни (11), но след почивката "сините" наваксаха пасива си с попадения на Еден Азар (59) и Рамирес (68).

През седмицата и двата отбора записаха загуби в евротурнирите. “Червените дяволи” бяха елиминирани от Шампионската лига след 1:2 срещу Реал (Мадрид) на “Олд Трафорд”. Челси отстъпи на Стяуа в Букурещ с 0:1.

Още във 2-ата минута Демба Ба можеше да изведе гостите напред в резултата, но не сполучи. Отговорът на домакините не закъсня и в 5-ата минута Майкъл Карик даде страхотен извеждащ пас към Хавиер Ернандес, който с глава се разписа за 1:0 и взриви трибуните на „Олд Трафорд”. Преднината на „червените дяволи” бе удвоена в 11-ата минута, когато Уейн Рууни изпълни фаул, насочвайки топката остро към левия ъгъл на вратата, кълбото премина през куп от играчи, а Чех не се намеси както трябва – 2:0.

Челси се хвърли в атака да върне поне един гол и бе на път да го стори в 23-тата минута, когато Хуан Мата нахлу в половината на домакините и намери Лампард, който шутира, но нямаше късмет. Две минути по-късно Нани проби остро и подаде към Хавиер Ернандес, а Чичарито се размина на косъм от това да запише отново името си сред голмайсторите.

„Сините” от Лондон не се отказаха да търсят обрат и в 37-мата минута Хуан Мата и Виктор Моузес комбинираха отлично и последният стреля, но без успех. Минута по-късно Ашли Коул центрира опасно, а Моузес отново се размина с попадението.

След почивката гостите натиснаха и в 59-тата минута вратарят на домакините Давид Де Хеа капитулира. Хуан Мата асистира на Еден Азар, който намали на 2:1. Драмата на "Олд Трафорд" стана пълна в 67-мата минута, когато Рамирес със страхотно отиграване изравни за 2:2.

До края на мача Челси пропусна още поне две възможности за пълен обрат, но резултатът остана непроменен и всичко ще се реши в преиграването на "Стамфорд Бридж".

1:0 Хавиер Ернандес (5), 2:0 Уейн Рууни (11), 2:1 Еден Азар (59), 1:1 Рамирес (68)

Манчестър Юнайтед: 1.Давид де Хеа, 2.Рафаел да Силва, 3.Патрис Евра, 5.Рио Фърдинанд, 6.Джони Еванс, 16.Майкъл Карик, 17.Нани (45+2 - Антонио Валенсия), 23.Том Клевърли, 26.Шинджи Кагава (76 - Дани Уелбек), 10.Уейн Рууни, 14.Хавиер Ернандес (63 - Робин ван Перси)

Челси: 1.Петър Чех, 3.Ашли Коул, 4.Давид Луис, 24.Тим Кейхил, 28.Сесар Аспиликуета, 7.Рамирес, 8.Франк Лампард (52 - Джон Оби Микел), 10.Хуан Мата, 11.Оскар, 13.Виктор Моузес (52 - Еден Азар), 29.Демба Ба (77 - Фернандо Торес)

Манчестър, “Олд Трафорд”
Съдия: Хауърд Уеб
Жълти картони: Давид Лиус, Аспиликуета, Еден Азар (Челси)

ФА КЪП, 1/4-ФИНАЛИ
На 9 март
Евертън - УИГЪН 0:3
0:1 Фигероа (30), 0:2 Макманамън (31), 0:3 Гомес (33)
МАНЧЕСТЪР СИТИ - Барнзли 5:0
1:0 Тевес (11), 2:0 Коларов (27), 3:0 Тевес (31), 4:0 Тевес (50), 5:0 Силва (65)
На 10 март
Милуол - Блекбърн 0:0
Манчестър Юнайтед - Челси 2:2

Заб. (с главни букви и удебелен шрифт са отборите, продължаващи към 1/2-финалите на турнира)