Манчестър Юнайтед разби у дома Норич с 4:0 в двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига, който бе дебют за легендата Райън Гигс начело на „червените дяволи”. 40-годишният уелсец бе посрещнат емоционално на „Олд Трафорд”, където прекара цялата си кариера като футболист. Още в първия си мач като временен мениджър начело на 20-кратните шампиони на Англия Гигс остави на пейката най-скъпата покупка в историята на клуб Хуан Мата, привлечен през зимата от Челси.

Домакините доминираха през целия мач, но успяха да поведат едва в 41-ата минута, когато звездата им Уейн Рууни се разписа за 1:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Дани Уелбек.

След почивката в 48-ата минута Рууни получи пас от Щинджи Кагава и с удар извън наказателнотео поле разстреля Джон Ръди за 2:0.

Появилият се като резерва след почивката Хуан Мата направи резултата класически в 63-ата минута, след като бе оставен непокрит в малкото наказателно поле и получи пас от Фил Джоусн, за да преодолее Ръди.

Десет минути по-късно отново испанският национал бе в прегръдките на съотборниците си, след като направи резултата 4:0, възползвайки се от асистенция на Антонио Валенсия. До края на мача нови попадения не паднаха и „червените дяволи” записаха първи успех под ръководството на Райън Гигс.

След успеха си Юнайтед събра 60 точки и остава твърдо на седмо място във временното класиране, на 6 точки от шестия Тотнъм и на 7 от петия Евертън. Норич е 17-и с 32 пункта и само на точка над опасната зона.

Манчестър Юнайтед - Норич 4:0
1:0 Уейн Рууни (41-дузпа), 2:0 Уейн Рууни (48), 3:0 Хуан Мата (63), 4:0 Хуан Мата (73)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 36 КРЪГ
26.04.14
14:45 ч.
Саутхемптън - Евертън 2:0
1:0 Антолин Алкарас (1-авт.), 2:0 Шеймъс Коулмън (31-авт.)
26.04.14
17:00 ч.
Фулъм - Хъл Сити 2:2
1:0 Ашкан Дежага (55), 2:0 Фернандо Аморебиета (58), 2:1 Никица Йелавич (75), 2:2 Шейн Лонг (87)
Суонзи - Астън Вила 4:1
1:0 Вилфред Бони (10), 1:1 Габриел Агбонлахор (22), 2:1 Джонджо Шелви (26), 3:1 Пабло Ернандес (73), 4:1 ВилфредБони (90+4-дузпа)
14:00 ч.
Съндърланд - Кардиф (Диема, Нова спорт HD)
18:10 ч.
Кристъл Палас - Манчестър Сити (Нова Спорт, Нова Спорт HD)
Баланс: 43 мача, 12 победи за Кристъл Палас, 12 равенства, 19 победи за Манчестър Сити