Манчестър Юнайтед излезе начело на класирането във Висшата лига, след като победи Уест Бромич с 2:0, а досегашният лидер Манчестър Сити отстъпи с 0:1 на Суонзи.

Уейн Рууни вкара и двата гола за “червените дяволи” и вече има 20 попадения от началото на сезона. Той откри резултата в 36-ата минута след пас на Хавиер Ернандес, а в 71-ата минута се разписа от дузпа. Димитър Бербатов остана резерва за Юнайтед.

В 66-ата минута Уест Бромич остана с човек по-малко на терена, тъй като Йонас Олсон получи втори жълт картон за фаул срещу Ернандес. Пет минути по-късно Кийт Андрюс наруши правилата срещу Ашли Йънг и “червените дяволи” получиха дузпа, реализирана от Рууни.

Манчестър Сити сдаде първото място, след като загуби от Суонзи. “Гражданите” не играха добре на “Либърти Стейдиъм” и бяха наказани в 83-ата минута, когато непокритият Люк Мур се разписа с глава. Скот Синклер пропусна дузпа за домакините в началото на мача.