Манчестър Юнайтед записа трети пореден мач, в който не успява да отбележи гол. Тимът на Луис Ван Гаал измъкна само точка от гостуването на Кристъл Палас на "Селхърст парк". Двубоят от 11-ия кръг на Висшата лига завърши 0:0.

"Червените дяволи" дори трябва да бъдат доволни, че взеха точката. Лондончани имаха по-чистите положения, удариха и греда, но не можаха да преодолеят Давид де Хеа. Гостите пък отвърнаха с няколко анемични удара, като само един от тях беше в очертанията на вратата на противника.

Първото полувреме премина под диктовката на футбоистите на Кристъл Палас. Във 2-ата минута Дуайт Гейл не успя да преодолее Давид де Хеа, а най-чистото положение за "орлите" дойде в 11-та. Тогава Яник Боласие се озова на стрелкова позиция, но прати топката право в напречната греда. Последва обаче добавка от Скот Дан, която се получи, след като защитник на Юнайтед стреля в тялото му, но за късмет на гостите кълбото прелетя покрай целта.

Първият изстрел към вратата на лондончани дойде в 25-ата минута. Тогава Уейн Рууни стреля от пряк свободен удар от около 20 метра, но стражът Уейн Хенеси улови без проблеми. Пет минути след това отново Рууни беше изведен от Марсиал сам срещу вратаря, но в последния момент Хенеси го изпревари и изби топката.

Втората част започна доста по-равностойно и до средата й положенията липсваха. Но след 70-ата минута домакините отново се развихриха и имаха своите шансове да стигнат до трите точки, но направиха няколко непростими пропуска. Първо Йоан Кабай се озова на стрелкова позиция, сам срещу Де Хеа, но ударът му мина встрани от целта. Малко след това и "червените дяволи" стигнаха до чиста ситуация.

В 74-ата Андер Ерера получи топката в наказателното поле и падна, като претендираше за дузпа. Реферът обаче не даде такава, а телевизионните повторения бяха категорични, че решението на съдията е правилно. Малко след това Палас отново имаше шансове да поведе, като първо Скот Дан, а после и Джейсън Пънчън не можаха да се разпишат от изключително изгодни положения.

След равенството Манчестър Юнайтед има 21 точки и изостава с 4 от Манчестър Сити и Арсенал. Кристъл Палас е осми с 16 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 11 КРЪГ
31.10.15
14:45 ч.
Челси – Ливърпул 1:3
1:0 Рамирес (4), 1:1 Филипе Коутиньо (45+3), 1:2 Филипе Коутиньо (74), 1:3 Кристиан Бентеке (83)
31.10.15
17:00 ч.
Суонзи - Арсенал 0:3
0:1 Оливие Жиру (49), 0:2 Лоран Кошчелни (68), 0:3 Джоел Кембъл (74)
31.10.15
17:00 ч.
Уест Бромич - Лестър 2:3
1:0 Хосе Рондон (30), 1:1 Риад Марез (57), 1:2 Риад Марез (64), 1:3 Джейми Варди (77), 2:3 Рики Ламбърт (84-дузпа)