Манчестър Юнайтед победи убедително Ливърпул с 4:0 в контрола, играна в Банкок (Тайланд). Двубоят бе дебют за новия наставник на "червените дяволи" Ерик тен Хаг.

Манчестърци поведоха в 13-ата минута с гол на Джейсън Санчо, който прати технично топката в левия ъгъл за 1:0. Минута преди изтичането на половин час игра Фред удвои (2:0) с прехвърлящ удар от границата на наказателното поле.

Ливърпул направи десет смени в 32-ата минута, а Манчестър Юнайтед поведе с 3:0 една по-късно, когато Антони Марсиал бе изпуснат отдясно и стреля покрай Алисон.

Winbet - победата е емоция! (18+)

На почивката Манчестър Юнайтед също направи куп промени в състава си, а след час игра мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп вкара още 10 нови, сред които Мохамед Салах, Върджил ван Дайк и новата звезда Дарвин Нунес.

Това не помогна особено на мърсисайдци и те инкасираха четвърти гол в 76-ата минута, дело на Факундо Пелистри, разписал се след бърза атака през центъра (4:0).

Ливърпул бе близо до почетен гол минути преди края, но Мохамед Салах удари дясната греда.

Стартови състави:

Манчестър Юнайтед (Eng)МАН ЮНАЙТЕД: 1. Де Хеа, 23, Шоу, 19. Варан, 2. Линдельоф, 20. Далот, 17. Фред , 39, Мактоминей, 10. Рашфорд, 8. Фернандеш, 25. Санчо , 9. Марсиал
(46'  Т. Маласия, А. Еланга, А. Телеш, Е. Бейли, А. Уан Бисака, Д. Ван де Беек, Ч. Савидж, З. Икбал, Ф. Пелкестри , А. Диало, Т.Хийтън)

Ливърпул (Eng)ЛИВЪРПУЛ: 1. Алисон, 88. Чембърс, 12. Гомес, 47. Филипс, 52. Мабая, 28, Карвальо, 80. Мортън, 14. Хендерсън, 23. Диас, 9. Фирмино, 19. Елиът
(32'  Ж. Матип, К. Цимикас, К. Джоунс, Р. Уилямс, М. Фрауендорф, А. Окслейд-Чембърлейн , Дж. Милнър, Л. Кларксън, Б. Кларк,  С. Байчетич)
(61'  Адриан, М. Салах, Фабиньо, В. ван Дайк, И. Конате, Тиаго, Н. Кейта, Д. Нунес, Т.А. Арнолд, А. Робъртсън, Т.Хил)