Преди четири години Карло Анчелоти не успя да скрие сълзите си, когато Каземиро реши да напусне Реал Мадрид и да се присъедини към Манчестър Юнайтед. Днес ролите са разменени – този път именно бразилецът се разплака при раздялата си с "червените дяволи".
Грандът от Манчестър публикува специален документален филм, озаглавен "Сбогом, Каземиро" (Farewell Casemiro), който на практика поставя емоционален край на престоя на халфа на "Олд Трафорд".
В последните минути на 40-минутната продукция полузащитникът бе помолен да отправи послание към феновете на английския гранд. Вместо дълга реч обаче, Каземиро едва сдържа сълзите си.
"Трябва да кажа просто благодаря, защото това бяха четири години, невероятни години", заяви бразилецът, докато бършеше очите си.
След това призна нещо, което малцина са очаквали да чуят от човек, спечелил всичко възможно с Реал Мадрид.
"Не си представях, че ще обикна този клуб, феновете, хората толкова много, колкото ги обичам. Така че, просто благодаря."

Очаква се 34-годишният футболист да продължи кариерата си в Интер Маями, където може да стане съотборник на Лионел Меси.
Любопитното е, че раздялата на Каземиро с Манчестър Юнайтед създаде почти огледален образ на един друг силно емоционален момент от кариерата му.
Още през лятото на 2022 година бразилецът напусна Реал Мадрид като петкратен носител на Шампионската лига и един от символите на най-успешния период в историята на клуба. Тогава именно Карло Анчелоти се разплакал, когато научил окончателното решение на своя футболист.
"Влязох в офиса му, а той се обърна към мен и плачеше. Карло ми каза, че иска да остана и че много ме обича", разкри по-късно Каземиро.
В онзи момент бразилецът търсел ново предизвикателство и избрал Манчестър Юнайтед. Макар през последните две години да понесе сериозни критики от английските медии за представянето си, изглежда връзката му с клуба и феновете е останала много по-дълбока, отколкото мнозина предполагаха.
