Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа във Висшата лига, след като надигра у дома с 3:0 Хъл Сити. Срещата бе от 13-ия кръг на Висшата лига Крис Смолинг, Уейн Рууни и Робин ван Перси бяха точни за тима на Луис ван Гаал, който надигра напълни своите опоненти.

Лошата новина за холандския мениджър бе контузията на Анхел ди Мария. Аржентинският национал бе заменен принудително още в 14-ата минута, а каква е сериозността на контузията ще се разбере в близките часове.

Я 16-ата минута Уейн Рууни центрира от корнер, получи се голямо разбъркване, в което Смолинг стреля към вратата. Топката бе избита от вратаря, но реферът посочи, че тя е преминала голлинията и Юнайтед поведе в резултата.

В края на първото полувреме Ван Перси върна топката към Рууни, който от дъгата на наказателното поле простреля вратаря на Хъл Сити за 2:0.

В 66-ата минута и Робин ван Перси записа името си сред голмайсторите. Холандецът получи топката пред наказателното поле от Ерера и с хубав удар я прати неспасяемо в мрежата за крайното 3:0.

С успеха Манчестър Юнайтед събра 22 точки и е на четвърто място в класирането. Хъл Сити пък е точно над зоната на изпадащите отбори с 11 точки.

Манчестър Юнайтед – Хъл Сити 3:0
1:0 Крис Смолинг (16), 2:0 Уейн Рууни (41), 3:0 Робин ван Перси (66)
29.11.14
17:00 ч.
КПР – Лестър 3:2
0:1 Естебан Камбиасо (4), 1:1 Уес Моргън (37-авт.), 2:1 Лирой Фер (45), 2:2 Джефри Шулп (67), 3:2 Чарли Остин (73)
29.11.14
17:00 ч.
Суонзи – Кристъл Палас 1:1
1:0 Вилфред Бони (15), 1:1 Миле Йединак (25-дузпа)
15:30 ч.
Саутхемптън – Манчестър Сити (Нова Спорт)
Баланс: 72 мача, 26 победи за Саутхемптън, 22 равенства, 24 победи за Манчестър Сити