Уест Хям изтърва победата над Манчестър Юнайтед, след като в добавеното време допусна гол за 1:1 на „Ъптън Парк“. Двубоят беше част от 24 кръг на Висшата лига. По този начин „чуковете“ продължават да нямат успех над „червените дяволи“ в мач за първенство от 29 декември 2007 г. (2:1).

Шейху Куяте даде аванс на домакините в 49-ата минута. При центриране от фаул и последвалото разбъркване сенегалецът овладя топката, прехвърли я от другата си страна и със завъртане стреля точно във вратата на Де Хеа.

Във втората минута на добавеното време Дейли Блинд изравни за гостите с удар от наказателното поле. Топката попадна в него след неуспешно избиване на Карл Дженкинсън при центриране на Анхел ди Мария от средата на терена.

Малко след това Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко. Люк Шоу беше изгонен от игра заради втори жълт картон. „Червените дяволи“ трябва да са благодарни на вратаря Давид де Хеа, който през първото полувреме с две решителни намеси предотврати гол във вратата си.

Равенството остави Манчестър Юнайтед на четвърто място в класирането с 44 точки, една по-малко от третия Саутемптън, но и една повече от петия Тотнъм. Уест Хям е осми с 37 точки.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 24 КРЪГ
07.02.15
14:45 ч.
Тотнъм – Арсенал 2:1
0:1 Мезут Йозил (11), 2:1 Хари Кейн (56, 86)
07.02.15
17:00 ч.
Астън Вила – Челси 1:2
0:1 Еден Азар (8), 1:1 Жорес Окоре (48), 1:2 Бранислав Иванович (66)
Манчестър Сити – Хъл Сити 1:1
0:1 Дейвид Мейлър (39), 1:1 Джеймс Милнър (90)
Суонзи – Съндърланд 1:1
0:1 Джърмейн Дефоу (42), 1:1 Сунг-Йонг Ки (66)
07.02.15
19:30 ч.
Евертън – Ливърпул 0:0
08.02.15
14:00 ч.
Бърнли – Уест Бромич 2:2
1:0 Ашли Барнс (11), 2:0 Дани Ингс (32), 2:1 Крис Брънт (45), 2:2 Браун Идейе (67)