Манчестър Юнайтед победи Валенсия като гост с 1:0 в група “С” на Шампионската лига. Единственото попадение реализира влезлият като резерва Хавиер Ернандес – Чичарито в 85-ата минута. Българският нападател Димитър Бербатов игра до 85-ата минута, след което бе сменен от Македа. Митко изнесе добър мач и бе единствената заплаха за защитата на домакините. В другия мач от Група “C” Бурсаспор с Димитър Иванков на вратата загуби с 0:1 гостуването си на Рейнджърс.

Още в 4-ата минута Бербатов премина като на парад през трима и с далечен удар извън наказателното поле стреля, но топката мина покрай гредата. В 17-ата минута домакините направиха пропуск, след като при центриране в наказателното поле Ван дер Саар увисна, топката отиде на главата на Роберто Солдадо, който обаче не я чакаше и я прати високо над вратата. В 19-ата минута Нани получи хубав пас от Бербатов и центрира опасно към Андерсон, който изпревари бранител на домакините и отблизо стреля, но не уцели вратата.

В 56-ата минута Бербатов бе много близо до открие резултата. Той овладя топката в половината на Валенсия, преодоля един защитник на "прилепите", нахлу в наказателното поле отляво, изпревари още един бранител на домакините и стреля, но вратарят Сесар Санчес изби в ъглов удар. В 60-ата минута Солдадо направи втория си голям пропуск в мача, като от непосредствена близост стреля неточно от въздуха. В 74-ата минута удар с глава на Солдадо мина над вратата, а в 79-ата пак не успя да нанесе решаващ удар, този път след центриране на резервата Адуриц.

В 84-ата минута резервата Хавиер Ернандес - Чичарито уцели гредата от около метър на празна врата след центриране отдясно. Секунди след това обаче Бербатов напусна, а на негово място на терена се появи Фредерико Македа. Именно той намери Хавиер Ернандес в наказателното поле и мексиканецът с точен изстрел прати топката във вратата на Валенсия./БЛИЦ

Валенсия – Манчестър Юнайтед 0:1
0:1 Хавиер Ернандес (85)

Валенсия: 1.Сесар Санчес, 23.Мигел, 3.Хедуиджес Мадуро, 6.Давид Албелда (88 - Мехмет Топал), 4.Давид Наваро, 8.Алехандро Домингес (59 - Адуриц), 24.Тино Коста (74 - Фернандес), 10.Хуан Мата, 19.Пабло Ернандес, 22.Жереми Матио, 9.Роберто Солдадо

Манчестър Юнайтед: 1.Едвин ван дер Сар, 15.Неманя Видич, 5.Рио Фърдинанд, 21.Рафаел (90 - Джон О`Шей), 3.Патрис Евра, 16.Майкъл Карик, 17.Нани, 24.Дарън Флетчър, 13.Парк Джи Сунг, 8.Андерсон (77 - Хавиер Ернандес), 9.Димитър Бербатов (85 - Фредерико Македа)