Манчестър Юнайтед победи Саутхемптън с 2:1 като гост в последен мач от 15-ия кръг на английската Висша лига. Дербито оправда очакванията за интересна игра и много сблъсъци.

Гостите показаха максимална ефективност, след като вкараха голове практически от двете си единствени положения. Робин ван Перси откри резултата в 12-ата минута след кошмарна грешка на Ектор Фонт. Централният защитник върна нескопосано към Форстър и по този начин изведе холандеца сам срещу вратаря си. За опитния Ван Перси не беше проблем да откри резултата – 0:1. Домакините не се предадоха и след половин час игра изравниха. Непокритият Душан Тадич овладя едно центриране в наказателното поле и опита изстрел, топката премина между краката на Макнеър. Грациано Пеле овладя избитата топка и отблизо опъна мрежата за 1:1.

Малко по-късно поредна грешка на младока в отбраната на Юнайтед едва не доведе до второ попадение за „светците”. Макнеър изчисти лошо топката на пътя на Лонг, който овладя на гърди, но от чиста позиция стреля над вратата.  Ядосан от слабата игра на Макнеър мениджърът на гостите Луис ван Гаал побърза да го замени с Андер Ерера още в 39-ата минута. Преди това пък Смолинг (18) получи контузия и беше заменен от Еванс.

Решителният миг в мача настъпи в 71-ата минута. Уейн Рууни изпълни отлично фаул, центрира към далечната греда, а там Ван Перси засече топката и от въздуха я изпрати под плонжа на вратаря в мрежата за крайното 1:2.

"Светците" вече в четири поредни мача нямат победа, като в последните три записаха загуби. За "червените дяволи" пък това беше петата поредна победа, с която те влязоха в Топ 4 на временното класиране.

Саутхемптън - Манчестър Юнайтед 1:2
0:1 Робин ван Перси (12), 1:1 Грациано Пеле (31), 1:2 Робин ван Перси (71)

Саутхемптън:
Форстър, Клайн, Фонт, Йошида, Бертранд, Дейвис, Уаняма, Мане, Тадич (70 - Хаскет), Лонг (79 - Маюка), Пеле

Манчестър Юнайтед:
Де Хеа, Смолинг (18 - Еванс), Рохо, Макнеър (39 - Ерера), Валенсия, Фелаини, Карик, Йънг, Мата (87- Флетчър), Руни, Ван Перси

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 15 КРЪГ
06.12.14
14:45 ч.
Нюкасъл - Челси 2:1
1:0 Папис Сисе (58), 2:0 Папис Сисе (78), 2:1 Дидие Дрогба (83)
КПР - Бърнли 2:0
1:0 Лирой Фер (51), 2:0 Чарли Остин (74)
06.12.14
17:00 ч.
Сток Сити - Арсенал 3:2
1:0 Питър Крауч (1) 2:0 Боян Къркич (35), 3:0 Джонатан Уолтърс (45), 3:1 Санти Касорла (68-дузпа), 3:2 Арън Рамзи (70)
Уест Хям - Суонзи 3:1
0:1 Вилфред Бони (19), 1:1 Анди Керъл (41), 2:1 Анди Керъл (66), 3:1 Диафра Сако (87)