Холандската голова машина на Манчестър Юнайтед Робин Ван Перси вкара 16-ото си попадение за сезона, а “червените дяволи” победиха Уигън с 4:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на Висшата лига. Мексиканецът Хавиер Ернандес вкара другите две попадения и замени чудесно отсъстващия в този двубой Уейн Рууни.

Лидерът във Висшата лига започна много активно двубоя и веднага грабна инициативата. Домакините се опитваха да сътворят нещо на контри, но те бяха прекъсвани умело от защитата на Юнайтед. След няколко пропуска и отменен гол на Чичарито, в 35-ата минута падна първия гол. Ернандес се възползва от избита пред вратаря на домакините топка след удар на Патрис Евра и отблизо матира Али Ал-Хабси – 0:1.

Две минути преди края на първото полувреме Робин Ван Перси успокои сър Алекс Фъргюсън. Холандският голмайстор технично премина покрай защитник на домакините и с отлично насочен удар не остави шансове за реакция на вратаря.

Втората част отново бе под диктовката на Манчестър Юнайтед. Въпреки аванса от два гола “червените” не дадоха инициативата на съперника си и окончателно убиха интригата в 63-ата минута, когато Ернандес заби втория си гол. Той направи резултата класически с удар от 12-ина метра след разбъркване в пеналта. Малко преди мексиканецът да реализира, домакините вкараха попадение чрез Аруна Коне, което бе отменено заради засада на нападателя.

Две минути преди края на мача Дани Уелбек се отскубна чудесно от защитата на Уигън и пусна топката към Робин Ван Перси, който без проблем реализира от 5 метра и оформи крайното 4:0 за Юнайтед.

Победата бе чудесен подарък за мениджъра сър Алекс Фъргюсън, който вчера празнува 71-ия си рожден ден. Манчестър Юнайтед продължава да бъде лидер в класирането във Висшата лига с 52 точки, на 7 пред шампионите от Манчестър Сити.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 21 КРЪГ
01.01.13
14:45 ч.
Уест Бромич – Фулъм 2:1
0:1 Димитър Бербатов (39), 1:1 Ромелу Лукаку (49), 1:2 Александър Качаниклич (58)
01.01.13
17:00 ч.
Манчестър Сити – Сток Сити 3:0
1:0 Пабло Сабалета (43), 2:0 Един Джеко (56), 3:0 Серхио Агуеро (74-дузпа)
01.01.13
17:00 ч.
Суонзи – Астън Вила 2:2
1:0 Уейн Роутлидж (9), 1:1 Андреас Вайман (44), 1:2 Кристиан Бентеке (84), 2:2 Дани Греъм (90)
01.01.13
17:00 ч.
Тотнъм - Рединг 3:1
0:1 Павел Погребняк (4), 1:1 Доусън (10), Емануел Адебайор (51), 3:1 Клинт Демпси (79)
01.01.13
17:00 ч.
Уест Хям – Норич 2:1
1:0 Марко Нобъл (3-дузпа), 2:0 Джоуи О'Брайън (26), 2:1 Ръсел Мартин (90)
01.01.13
17:00 ч.
Уигън - Манчестър Юнайтед 0:4
0:1 Хавиер Ернандес (36), 0:2 Робин ван Перси (43), 0:3 Хавиер Ернандес (64), 0:4 Робин ван Перси (88)

Заб.:
 Посочените баланси са само за мачовете между отборите за първенство.

СТАТИСТИКА И КЛАСИРАНЕ - ТУК
Проследете развитието на футболните мачове и случващото се в другите спортове на лайвскора на БЛИЦ ТУК