Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 при визитата си на предпоследният във временното класиране КПР в среща от 22-ия кръг на английската Висша лига и се върна на пътя на успеха, излизайки на трета позиция.

Колумбийският нападател Радамел Фалкао се завърна в титулярния състав на „червените дяволи”, след като в миналия кръг бе оставен извън групата на тима при домакинската загуба от Саутхемптън (0:1). Маркос Рохо започна вместо Люк Шоу, а Джони Еванс замени Крис Смолинг в центъра на отбраната.

През първата част гостите от Манчестър можеха да поведат още в самото начало на "Лофтъс Роуд" в Лондон, но Фалкао пропусна от изгодна позиция след пас на Хуан Мата. КПР пък също на свой ред имаше шанс за попадение чрез Чарли Остин, чийто удари на два пъти бяха отразявани от Де Хеа.

След почивката в 57-ата минута Фалкао пропусна след центриране на Ди Мария. Минута по-късно обаче Рууни намери Валенсия отдясно, който продължи към непокрития Маруан Фелаини и белгийският национал вкара победния гол за „червените дяволи”. До края на мача играчите на Луис ван Гаал не допуснаха изненади, а в последните секунди Джеймс Уилсън оформи крайното 2:0 в полза на „червените дяволи”.

С успеха си Юнайтед събра 40 точки и се изкачи на трето място във временното класиране. КПР остава предпоследен с 19 точки.

КПР – Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Маруан Фелайни (58), 0:2 Джеймс Уилсън (90)

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА, 22 КРЪГ
17.01.15
17:00 ч.
Астън Вила – Ливърпул 0:2
0:1 Фабио Борини (24), 0:2 Рики Ламбърт (79)
17.01.15
17:00 ч.
Бърнли – Кристъл Палас 2:3
1:0 Кийран Трипър (12), 2:0 Дани Ингс (16), 2:1 Дуайт Гейл (28), 2:2 Джейсън Пънчън (48), 2:3 Дуайт Гейл (88)
Суонзи – Челси 0:5
0:1 Оксар (1), 0:2 Диего Коста (20), 03 Диего Коста (34), 0:4 Оскар(36), 0:5 Андре Шюрле (79)
17.01.15
17:00 ч.
Тотнъм – Съндърланд 2:1
1:0 Ян Вертонген (3), 1:1 Себастиан Ларсон (31), 2:1 Кристиян Ериксен (89)
Манчестър Сити – Арсенал (Диема)
Баланс: 173 мача, 46 победи за Манчестър Сити, 42 равенства, 85 победи за Арсенал