Суонзи победи Манчестър Юнайтед като домакин с 2:1 в мач от 26 кръг на английската Висша лига. След загубата "червените дяволи" се смъкнаха на четвърто място с 47 точки, а Арсенал вече е трети с 48, след като победи Кристъл Палас с 2:1. Юнайтед дори може да се свлече и на пето място, ако Саутхямптън победи Ливърпул в неделя. Това бе първа загуба за Луис ван Гаал и компания след четири поредни мача без поражение - три победи и един равен. От началото на сезона това бе общо пето поражение за "червените дяволи".

Радамел Фалкао отново остана резерва в състава на Луис ван Гаал, като атаката поведоха Рууни и Ван Перси. Още в 5-ата минута Гомис засече с глава центриране от корнер и насочи добре топката към далечния ъгъл, но Андер Ерера изчиси от голлинията. Няколко минути по-късно отново Гомис имаше добра възможност, но от границата на малкото наказателно поле стреля с глава над вратата. В 28-ата минута Манчестър Юнайтед поведе с 1:0. Анхел ди Мария подаде към Ерера, който с удар по земя прати топката в далечния на Фабиански ъгъл за 0:1. Само две минути след това обаче Суонзи изравни. Джонджо Шелви центрира перфектно отляво, а Ки засече отблизо, изпреварвайки Шоу. През второто полувреме Юнайтед натисна и започна да реди положение след положение пред вратата на Суонзи. В 60-ата минута Ван Перси имаше шанс, но след изстрел топката мина встрани от целта. Малко след това и Рохо стреля неточно с глава.

Точно, когато всичко изглеждаше, че "червените дяволи" може да стигнат до втори гол, Суонзи нанесе удара си. В 73-ата минута Джонджо Шелви шутира от около 25 метра, топката рикошира в Гомис и влезе във вратата на Де Хеа за 2:1. Попадението в крайна сметка бе записано на името на французина.

АНГЛИЯ ВИСША ЛИГА 26 КРЪГ
21.02.15
17:00 ч.
Астън Вила - Сток Сити 1:2
1:0 Скот Синклер (20), 1:1 Маме Диуф (45), 1:2 Виктор Моузес (90+3)
21.02.15
17:00 ч.
Челси - Бърнли 1:1
1:0 Бранислав Иванович (14), 1:1 Бен Мий (81)
21.02.15
17:00 ч.
Кристъл Палас - Арсенал 1:2
0:1 Санти Касорла (8-дузпа), 0:2 Оливие Жиру (45), 1:2 Глен Мъри (90)
21.02.15
17:00 ч.
Хъл Сити - КПР 2:1
1:0 Никица Йелавич (16), 1:1 Чарли Остин (39), 2:1 Маме Ндойе (89)
21.02.15
17:00 ч.
Съндърланд - Уест Бромич 0:0
21.02.15
17:00 ч.
Суонзи - Манчестър Юнайтед 2:1
0:1 Андер Ерера (28), 1:1 Сунг-Йонг Ки (30), 2:1 Бафeтимби Гомис (73)
21.02.15
19:30 ч.
Манчестър Сити - Нюкасъл (Диема Екстра)
Баланс: 157 мача, 58 победи за Манчестър Сити, 35 равенства, 64 победи за Нюкасъл