Терек победи Кубан с 2:1 в мач от 22-ия кръг на руската Премиер лига. Двамата българи в състава на гостите - Станислав Манолев и Ивелин Попов, започнаха като титуляри и играха през цялата среща. Нашите национали бяха много активни, а халфът можеше да вкара първото си попадение за тима от Краснодар. Манолев от много малък ъгъл уцели греда с удар от въздуха в 38-ата минута. Попето пък получи жълт картон през второто полувреме.

В 33-ата минута бразилецът Аилтон откри за домакините от Грозни, след като вкара дузпа  В 58-ата минута защитникът Марчин Коморовски с глава простреля вратаря Александър Беленов за 2:0 след центриране на Мачей Рибус от корнер. В 66-ата минута Лоренцо Мелгарехо намали на 2:1 след отличен пас на Соснин. Терек вече има 19 точки и е 13-о място във временното класиране. Кубан е 10-и с 26 точки.

Зенит - Криля Советов

КЛАСИРАНЕ: 1.ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 47, 2.Зенит 41, 3.Динамо (Москва) 40,  4.Спартак (Москва) 39, 5.ЦСКА (Москва) 37 и др.