ПСВ Айндховен започна новата 2011 година с категоричен успех с 3:0 като гост на Венло. Станислав Манолев бе титуляр и остана на терена пълни 90 минути. Българският национал бе много деен по десния фланг и изработи второто попадение.

В 14-та минута Вилфред Бума откри резултата с гол от воле след асистенция на Ола Тойвонен. Точно преди почивката Манолев напредна по фланга и центрира в наказателното поле на Венло, където защитник сгреши фатално и предостави топката на Джърмейн Ленс, за да може той да покачи на 2:0. Веднага след подновяването на играта ПСВ стигна и до трето попадение чрез Хътчинсон, което тотално сложи край на интригата в двубоя.

Николай Михайлов също записа успех със своя Твенте. Шампионът се наложи с 2:1 като гост на Грьонинген. Марк Янко реализира и двата гола за Твенте в 40-ата и 81-ата минути. В 33-ата Матавс бе вкарал във вратата на българския национал.