ПСВ Айндховен спечели четиристранния турнир в полския град Вроцлав. Във финала на надпреварата холандците се наложиха с 3:1 над Бенфика, при това с обрат.

За "филипсите" цял мач записа Станислав Манолев. Българският национал беше много активен отдясно на нападението и спомогна тимът му да триумфира с купата.

Португалците излязоха напред в резултата чрез Мартинс, който се разписа в 35-ата минута. През втората част обаче възпитаниците на Дик Адвокаат показаха характер и изравниха още в 55-ата чrез Йоргенсен. В 74-ата пък Джърмейн Ленс засече подаване по земя за 2:1, а крайното 3:1 оформи младежкият национал на Холандия Виналдум.

Третото място в надпреварата зае финалистът в турнира Лига Европа през миналия сезон Атлетик (Билбао). Испанците се наложиха с 1:0 над домакина Шльонск (Вроцлав).