Фейенорд победи като домакин ПСВ Айндховен с 2:0 в дербито от 15-ия кръг на холандската Ередивизи. Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за гостите, но не можа да помогне с много, за да бъде избегната загубата в Ротедам.

Двубоят бе изключително равностоен през първата част, но все пак домакините от Фейенорд успяха да поведат с гол на Секу Сисе, който в 41-ата минута получи чудесен пас от Джон Гуидети и не остави никакви шансове за шведския страж Андреас Исаксон – 1:0.

След почивката в 50-ата минута Рубен Схакен удвои преднината на гранда от Ротердам. От тук до края на мача „филипсите” се хвърлиха в атака и опитаха всичко по силите си, за да стигнат до изравнително попадение, но не успяха. Така Станислав Манолев и компания регистрираха втора загуба от началото на сезона в Ередивизи.

С успеха си Фейенорд запази петата си позиция с актив от 27 точки, докато ПСВ остава на второ място с 31 точки.