Българският национал Станислав Манолев изгледа от резервната скамейка първия мач от новия сезон в Русия на Динамо (Москва). Столичани започнаха надпреварата със спектакъл срещу носителя на купата на страната Ростов. Зрителите видяха цели 10 гола, а крайният резултат е 7:3 в полза на Динамо. Това е първия мач с 10 гола в руското първенство от 15 години.

Головото шоу започна Кевин Курани в 15-ата минута от дузпа. Самба вкара втори гол за Динамо в 29-ата, но в 35-ата гостите от Ростов върнаха едно попадение чрез Полоз.

Още в следващата атака Балаш Джуджак направи резултата 3:1, а отново Полоз върна надеждите на Ростов с гол в 40-ата минута. До края на първото полувреме обаче московчани вкараха още един гол - в 43-ата минута от дузпа, реализирана от Кокорин.

Още в началото на втората част Кокорин заби второ попадение за 5:2. Нападателят оформи своя хеттрик в 61-ата минута, а резултатът набъбна до 6:2. Кевин Курани заби последното попадение за домакините в 66-ата минута, а след него профилът на клуба в Туитър написа "Динамо, стига толкова".

Домакините послушаха призива и спряха да вкарват, а Ростов успя да направи загубата малко по-поносима в последната минута. Тогава Гатчан заби трети гол за своя тим и оформи крайното 7:3.

В следващият кръг Динамо има московско дерби със Спартак, като вероятно тогава Станислав Манолев ще дебютира. Срещата е на 10 август от 12:30 часа.