Без контузения български национал Станислав Манолев ПСВ Айндховен постигна девета победа в холандското първенство, след като днес се наложи с 2:1 над Утрехт като гост. И двете попадения реализира Балаж Джуджак, който откри резултата в 25-ата минута след пас на Ола Тойвонен, а в 75-ата вкара от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу Тойвонен. Якоб Ленски извърши нарушението, заради което получи и червен картон. Франк Демуж в 81-ата минута върна едно попадение за Утрехт.

В друга среща от кръга Аякс (Амстердам) падна на собствен терен от АДО Ден Хааг с 0:1. Единственото попадение вкара Уесли Верхук минута преди края на първата част./БЛИЦ

Твенте - Екселсиор (Ротердам) 2:1.

Класиране: 1.Твенте 31 точки, 2.ПСВ Айндховен 30, 3.Аякс 27, 4.Грьонинген 27, 5.Рода 24, 6.АЗ Алкмаар 22 и др.