Българският национал Станислав Манолев остана резерва за ПСВ Айндховен при домакинската победа с 5:0 над Рода в среща от втория кръг на Ередивизие. По десния бек за сметка на Манолев играеше канадецът Атиба Хътчинсън.

Като цяло "филипсите" видимо превъзхождаха съперника, но едва в последния четвърт час на двубоя успяха да оформят изразителната си победа. Дрийс Мертенс асистира за първите два гола, които бяха отбелязано в 13-ата и в 49-ата минута съответно от Кевин Строитман и Ола Тойвонен.

В 77-ата след остро центриране на Марк ван Бомел Абел Тамата имаше нещастието да си отбележи автогол за 0:3. Бившият капитан и национал на Холандия асистира след три по-късно на Джърмейн Ленс за 4:0. В 86-ата влезлият като резерва Джорджиньо Виналдум оформи крайното 5:0.

Успехът беше първи за ПСВ, докато Рода има само една точка в актива си.