Българският национал Станислав Манолев се отчете с асистенция, а шведският нападател Ола Тойвонен вкара два гола за ПСВ Айндховен при победата с 3:1 над Хееренвеен като гост в мач от първия кръг на Ередивизи.

Тойвонен откри резултата седем минути след почивката, когато с глава засече центриране на Манолев. Милан Копич изравни за домакините също след попадение с глава. Осем минути преди края шведът отново се разписа, този път след удар от 25 метра.

В добавеното време Орландо Енгелаар вкара трети гол за ПСВ Айндховен. Станислав Манолев игра цял мач за “филипсите”.

В другите съботни мачове Хераклес и новакът Де Граафшап записаха убедителни победи с 3:0 съответно над Вилем ІІ и Екселсиор. НЕК Наймеген се наложи с 1:0 над ВВВ Венло. Днес Аякс гостува на Грьонинген, а Фейенорд приема Утрехт. В петък Рода направи домакинко 0:0 с шампиона Твенте./БЛИЦ