Защитникът на националния ни отбор Станислав Манолев направи официалния си дебют за ПСВ Айндховен в първенството на Холандия. Грандът направи 1:1 като гост на Твенте, за когото обаче резерва остана българският вратар Ники Михайлов. Манолев бе титуляр за ПСВ Айндховен, но бе заменен в 69-ата минута, след като Руиз от състава на Твенте го тормозеше през цялото време и българинът очевидно бе затруднен от действията на съперника. Бранителят получи и жълт картон.

Домакините поведоха след гол на Балаш Джуджак в 18-ата минута, като той получи пас от Манолев пред наказателното поле, завъртя се и прати топката във вратата под плонжа на Сандер Бошкер.

ВВВ Венло – Ден Хааг 2:0

Класиране след 2 кръг: 1.Аякс 6 т., 2.Утрехт 6, 3.Твенте 4, 4.Фейенорд 4, 5.Хераклес 4, 6.НАК Бреда 4 и др.