Българинът Станислав Манолев бе титуляр при победата на ПСВ Айндховен като домакин срещу НАК Бреда с 3:1. Бившият защитник на Литекс игра цял мач и в 30-ата минута получи жълт картон. Манолев се отличи с две асистенции и изигра един от най-силните си мачове, откакто премина в гранда от Айндховен.

Гостите изненадващо поведоха в резултата след гол на Де Грааф още в 8-ата минута, но след това ПСВ обърна развоя до 3:1. В 63-ата минута Дани Куверманс изравни след центриране на Манолев отдясно, а само 10 минути по-късно отново той направи 2:1. В 79-ата минута ПСВ Айндховен остана с човек по-малко след директен червен картон на мексиканеца Франсиско Пинедо. В последната 90-ата минута Ибрахим Афелай оформи крайното 3:1 за ПСВ Айндховен, след като получи хубав извеждащ пас от българския бранител.

Българският вратар Николай Михайлов отново остана резерва при победата на Твенте над Валвийк с 2:1. Титуляр бе легендата на клуба Сандер Бошкер, а успехът изкачи тимът от Енсхеде на върха след 4-ия кръг на първенството. Головете за Твенте реализираха Руис и Блейс Нкуфо./БЛИЦ

Фейенорд - Рода 4:0

Класиране след 4 кръг: 1.Фейенорд 10, 2.Твенте 10, 3.АЗ Алкмаар 9, 4.ПСВ Айндховен 8, 5.Аякс 7 и др.