Лидерът в холандския шампионат ПСВ Айндховен завърши при равенство 0:0 гостуването си на 12-ия Де Граафшап в мач от 18-ия кръг. Българският национал Станислав Манолев игра 90 минути за “филипсите”. Още в 36-ата минута опитният полузащитник на ПСВ Айндховен Орландо Енгелаар бе изгонен. Грандът трябваше да играе почти цял час с човек по-малко и това повлия на възпитаниците на Фред Рутен, които не успяха да отбележат необходимото попадение.

В 80-ата минута и Юри Роуз от домакините получи червен картон. ПСВ Айндховен остава начело в класирането с точка пред втория Твенте. Тимът на Николай Михайлов обаче може да се изкачи начело, ако спечели срещу Хееренвен днес като гост. Българинът няма да играе, тъй като има контузия в коляното./БЛИЦ