Защитникът на националния отбор Станислав Манолев записа цял мач за ПСВ Айндховен при равенството 0:0 като гост на Витес в мач от 20-ия кръг на холандската Ередивизие. Това равенство прекъсна серията от седем поредни успеха в първенството.

Вторият в класирането Твенте победи с 2:0 като домакин Рода Керкраде. Николай Михайлов не бе в групата на Твенте, а головете вкараха Кенет Перес в 71-ата минута и Брайън Руис в 73-ата. ПСВ и Твенте са на върха с по 52 точки.

Аякс и Фейенорд направиха 1:1 в дербито на кръга, което се състоя на стадион “Де Куип” в Ротердам. Марко Пантелич изведе тима от Амстердам напред в резултата в 25-ата минута. Младият полузащитник Георгинио Вийналдум направи 1:1 в 63-ата минута./БЛИЦ

Витес – ПСВ Айндховен 0:0

Класиране след 20 кръг: 1.ПСВ Айндховен 52 точки, 2.Твенте 52, 3.Аякс 43, 4.Фейенорд 39, 5.Хераклес 33 и др.