Защитникът на националния ни отбор Станислав Манолев игра цял мач при загубата с 0:1 на ПСВ Айндховен срещу Сибир в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Единственото попадение реализира Дегтярев във втората минута от добавеното време на двубоя. Дебют за домакините от Сибир записа доскорошният играч на Славия Стив Ренет, който остана на терена през всичките 90 минути. Двата отбора завършиха двубоя с по 10 футболисти. В 39-ата минута Родригес от ПСВ Айндховен получи директен червен картон за удар без топка срещу Шевченко от състава на домакините. В 43-ата минута обаче и Сибир остана в намален състав. Потърпевшият Шевченко получи втори жълт и съответно червен картон. В 92-ата минута след атака по лявото крило и центриране на Ренет в наказателното поле Дегтярев простреля Исаксон./БЛИЦ