ПСВ Айндховен постигна трудна победа у дома срещу аутсайдера Вилем II в среща от 21-ия кръг на холандската Ередивизи. Цял мач за победителите игра българският национал Станислав Манолев.

Гостите от град Тилбург откриха резултата още в 17-ата минута чрез Барт Биманс и до края на първото полувреме успяха да запазят аванса си.

След почивката в 48-ата минута ПСВ успя да изравни чрез голмайстора си Ола Тойвонен. Успехът за „филипсите” дойде чак в даденото от съдията продължение на мача, когато Дженеро Зеефуик оформи крайното за 2:1.

С победата си ПСВ Айнховен събра актив от 47 точки и е на върха с 4 аванс пред шампиона Твенте, който обаче все още не е изиграл мача си от този кръг срещу намиращия се в огромна криза този сезон гранд Фейенорд. И след загубата си днес Вилем II остана на последното място в класирането с едва 7 точки актив. /БЛИЦ