Три гола за шест минути през второто полувреме помогнаха на ВВВ Венло да запишат впечатляващо равенство 3:3 с ПСВ Айндховен в мач от 5 кръг на Ередивици. Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за “филипсите” и в края на двубоя получи жълт картон.

Попадения на Фери де Регт, Уче Нвофор и Мая Йошида помогнаха на домакините да обърнат резултата до 3:2 в началото на втората част, след като гостите бяха взели аванс с голове на Ола Тойвонен и Дрис Мерненс.

ВВВ Венло не успя да устиска предимството си Вилфред Бума изравни 14 минути преди края. Домакините завършиха мача с 10 души, след като Марсел Меувис получи червен картон в 83-ата минута. ВВВ Венло е без победа от началото на сезона и е в зоната на изпадащите.

Спечелената точка остави ПСВ Айндховен на пето място в класирането с 10 точки, една по-малко от Фейенорд, който се наложи с 3:1 при гостуването си на НАК Бреда. Лидер с 13 точки е Аякс. С актив от 12 пункта са АЗ Алкмаар и Твенте./БЛИЦ