Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за ПСВ Айндховен при загубата с 1:3 като гост на Фейенорд в среща от 32 кръг на Ередивизи.

“Филипсите” завършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Орландо Енгелаар в 53-ата минута. Джорджиньо Вайналдум даде аванс на домакините в 27-ата минута, но Ола Тойвонен изравни в 60-ата след асистенция на Балаш Джуджак.

Само три минути по-късно Вайналдум върна преднината на Фейенорд. 13 минути преди края Манолев получи жълт картон, а две минути след това тимът от Ротердам вкара трети гол чрез Люк Кастаиньос.

Загубата смъкна ПСВ Айндховен на трето място в класирането с 65 точки. Аякс победи Екселсиор с 4:1 и излезе с две точки пред “филипсите”. Грандът от Амстердам изостава на точка зад шампиона Твенте. До края на редовния сезон има още два кръга./БЛИЦ