Българският национал Станислав Манолев се завърна след контузия и игра цял мач за ПСВ Айндховен. Отборът падна като гост от Аякс на “Амстердам Арена” с 1:4.

Де Йонг откри в полза на домакините в 28-ата минута, а до края на първата част Емануелсон вкара за втори път във вратата на гостите от ПСВ.

В 65-ата минута Аякс поведе с 3:0 след гол на Марко Пантелич. При една от редките си контраатаки гостите от ПСВ стигнаха до дузпа, която Балаш Джуджак превърна в гол и по този начин намали за 1:3. В последната минута на срещата Луис Суарес оформи крайното 4:1.

ПСВ Айндховен пропусна отлична възможност да намали преднината на лидера Твенте. Разликата между двата отбора на върха в класирането е 5 точки, а в следващия кръг излизат един срещу друг./БЛИЦ